anasayfa

kişisel

özgeçmiş

tarihsel

sertifikalar

onur ve ödüller

fotoğraflar

kilometre taşları

80'ler

90'lar

2000'ler

çalışmalar

internet sayfaları

gazeteler

dergiler

grafikler

3d çalışmalar

uğraşılar

fotoğraf

gitar

koleksiyon

bisiklet

film

garaj tayfası

hatıra defteri

unutulmayanlar

iletişim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gitar

Müziğe ilk adımı, babasının O’na 5 yaşında aldığı Barış Manço’nun “Darısı Başınıza” kasetindeki en sevdiği parça olan “Karasevda”yı dinleyip, söylemeye başlaması oldu. O’na göre Türk rock müziğinin en güzel çağları, hep 80’ler kaldı. 9 yaşına geldiğinde kuzeninin “Eagle” marka akustik gitarı ile tanıştı. O güne kadar sadece sesini duyduğu gitarın perdelerini ve ses aralıklarını çözümlemeye başladı. Melodilere ve ritimlere olan duyarlılığını zamanla ev akustiği içinde yaptığı denemelerle ailesine de kanıtladıktan sonra çok kanallı ses kaydına ve armonik seslerin altyapılarına yoğunlaştı. Müziğe olan tutkusu bir anda elektroniğe olan ilgisiyle birleşince ses ile ilgili yeni oluşumları fark etmeye başladı.

 

Tarih 1998’i gösterdiğinde yapılacak yeni şeylerin olduğunu düşünerek amatör kayıtlara başladı. 2004 yılı yazına geldiğinde, Erkan Öcalan (Grup Gen - Bass Gitar-“2000”) ile nota çalışmaları yaptı. İlk elektro gitarına da aynı yıl sahip olan Doğuhan bu süreçte günde ortalama 7 saatini gitara ayırdı. Ibanez, Washburn, Campbell gibi efsaneleşmiş markaların elektro gitarlarını da koleksiyonuna ekleyerek farklı parçaları farklı tonlarda gitarlarla çalışmaya başladı.

 

Aynı yaz tanıştığı Bülent Zafer Çelik (Kehanet-Vokal “1994”) ile birlikte başladığı çalışmalara 2005 ortalarında Fatih Özkan da katıldı. Kendini Türkçe sözlü hard rock’a adayan bu ekip ile beraber denemeler yapmaya başladığı günlerde solo gitara olan ilgisi daha da arttı. Sonuç olarak grupta O’na herkesin en çok yakıştırdığı görev bu oldu. Kendisinin de ifadelerini en iyi bu şekilde ortaya koyduğunu düşündüğü solo gitar görevinde sabitlendi.

 

2006 yılı başlarında ise kendi besteleri üzerinde durmaya özen gösterir hale geldi. Mayıs 2007’ye gelindiğinde vatani görevi olan askerliğine başladı. Ekip bu süreçte, çalışmalara solo gitar olmadan devam etmek zorunda kaldı. Ağustos 2008’de geri döndüğü günlerde parmakları yeniden tellere dokundu. Zamanın vermiş olduğu körelmeyi ortadan kaldırmak amacıyla kendini 1 yıl boyunca yeniden solo gitara odakladı.

 

Son olarak 2015 yılında Emir Kocatepe yönetmenliğinde yeniden solo gitar metodu, armonu ve teknik derslerine başladı. Bu sırada ona ritim gitarda Fatih Özkan eşlik etti.

 

 

 

 

doguhan.net internet sayfalarında yayımlanan yazı, haber, fotoğraf, video ve grafiklerin Basın-Yayın Kanunu'ndan kaynaklanan

her türlü hakları Doğuhan EROL'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

 

www.doguhan.net

Copyright 2003-2022 | Some Rights Reserved