anasayfa

kişisel

özgeçmiş

tarihsel

sertifikalar

onur ve ödüller

fotoğraflar

kilometre taşları

80'ler

90'lar

2000'ler

çalışmalar

internet sayfaları

gazeteler

dergiler

grafikler

3d çalışmalar

uğraşılar

fotoğraf

gitar

koleksiyon

bisiklet

film

garaj tayfası

hatıra defteri

unutulmayanlar

iletişim

çalışmalar

İlk çalışma deneyimini ilkokul yıllarındaki yaz tatillerinde, ayakkabı toptancısı olan dayısının yanında edindi. Kendi kendini yetiştireceği bir yol çizmekte kararlı bir şekilde liseden mezun olduğu 2002 yazında bir fabrikanın bilgi işlem sorumlusu olarak iş dünyasına atıldı.

Aktif iş hayatı ise 2003 yılında ulusal bir gazetenin internet tasarımcısı olarak işe alınmasıyla başladı. Kendini sürekli geliştirmeyi en önemli amaç bilerek, her gün bir önceki günden bir adım ileri gitme arzusuyla sürekli yeni bilgiler edindi. Zamanla basın sektöründe artık iç içe geçmiş dallardan olan grafik, oldukça ilgisini çekti ve birden çok tasarım programını öğrenerek giriş yaptı. Sonrasında Yasin Duran'ın komutasında gazete sayfalarını tasarlamaya başladı. Hemen ardından sayfa çizmeyi de öğrenmeye atıldı ve Tunç Işın'dan grafik dersleri aldı.

2004 yılına geldiğinde donanım bilgisini kullanarak bir çok kuruluşun bilgi işlem sorumluluğunu üstlendi. Bunların yanı sıra bir gazete, karikatür dergileri ve mizah albümlerinin görsel yönetmenliğini de yürüttü.

Kimi zaman kitap kapakları bile hazırladığı bir dönemde ajansların iş yoğunluğunun önüne geçmek amacıyla 2006'da Gazeteci Serkan Karacık ve Burçak Aycan ile serbest tasarım ekibini kurdu.

Ekip ile birlikte, işlerini bir süreliğine İstanbul Beyoğlu'nda ve adına "Tasarım Atölyesi" dedikleri bir ofisten idare etti. Dergiler, internet sayfaları, gazeteler, konser afişleri  derken ekip ve işleri karşı yakaya, Bostancı'ya kadar uzandı.

Tarih Haziran 2007'yi gösterdiğinde aniden 2.5 yıl gecikmeli olarak yapacağı 15 aylık askerlik görevine başlamaya karar verdi. Görev bitimini müteakip 2 hafta içinde bütün hazırlıklarını tamamladığı bilgisayar şirketini kurdu. Piyasaların dalgalı hareketlerinden etkilenerek şirketi ilk 6 ay içinde kapatmak durumunda kaldı. 2009 yerel seçimleri öncesi tekrar bir kaç gazetenin ve bir ajansın görsel yönetmenliğini yaptı. Ekim 2009'dan itibaren 6 yıl boyunca tekstil sektöründe baskı tasarımları yapan bir ekibe komuta ettikten sonra 2015 sonunda bir markete ortak oldu. 2016 ortasından itibaren özel sektörde görsel yönetmenliğe ve bilgi işlem uzmanlığına devam edilyor.

- internet sayfaları

- gazeteler

- dergiler

- grafikler

- 3d çalışmalar

 

doguhan.net internet sayfalarında yayımlanan yazı, haber, fotoğraf, video ve grafiklerin Basın-Yayın Kanunu'ndan kaynaklanan

her türlü hakları Doğuhan EROL'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

 

www.doguhan.net

Copyright 2003-2022 | Some Rights Reserved